Akhisarspor Antalyaspor Aytemiz Alanyaspor Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Fenerbahçe Galatasaray Gençlerbirliği Göztepe Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Malatyaspor Osmanlıspor Sivasspor Trabzonspor

Fenerbahçe Doğuş ligde liderliği bırakmıyor

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 24. hafta maçları tamamlanırken, Fenerbahçe Doğuş liderliğini devam ettirdi.

Fenerbahçe Doğuş ligde liderliği bırakmıyor
  • 09 Nisan 2018, Pazartesi 11:09

Ligin 24. haftasına 43 puanla lider giren Fenerbahçe Doğuş, Trabzonspor'u 112-83 mağlup ederek 45 puanla zirvedeki yerini korudu. TOFAŞ ise deplasmanda Galatasaray Odeabank'ı 90-83 mağlup ederek 43 puanla ikinci sırada yer aldı.

SONUÇLAR
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 24. haftasında alınan sonuçlar şöyle:

Darüşşafaka-İstanbul Büyükşehir Belediyespor: 79-77

Eskişehir Basket-Demir İnşaat Büyükçekmece: 76-72

Banvit-Sakarya Büyükşehir Belediyespor: 75-66

Galatasaray Odeabank-TOFAŞ: 83-90

Fenerbahçe Doğuş-Trabzonspor: 112-83

Gaziantep Basketbol-Muratbey Uşak: 68-65

Anadolu Efes-Beşiktaş Sompo Japan: 78-69

Pınar Karşıyaka-Yeşilgiresun Belediyespor: 77-71

PUAN DURUMU
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 24. hafta maçlarının ardından oluşan puan durumu şöyle:

  Takım O G M S Y Puan
1 FENERBAHÇE DOĞUŞ 24 21 3 2075 1738 45
2 TOFAŞ 24 19 5 2022 1877 43
3 ANADOLU EFES 24 17 7 1973 1923 40
4 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 24 16 8 1832 1739 40
5 BANVİT 24 15 9 1897 1797 39
6 DARÜŞŞAFAKA 24 15 9 1883 1751 39
7 SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 24 13 11 1834 1823 37
8 ESKİŞEHİR BASKET 24 12 12 1904 1926 36
9 İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 24 10 14 1896 1952 34
10 GALATASARAY ODEABANK 24 10 14 1928 1926 34
11 TRABZONSPOR 24 9 15 2098 2195 33
12 PINAR KARŞIYAKA 24 9 15 1880 2003 33
13 YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR 24 8 16 1915 2077 32
14 DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE 24 7 17 1897 1979 31
15 GAZİANTEP BASKETBOL 24 7 17 1857 2026 31
16 MURATBEY UŞAK 24 4 20 1794 1953 28

25. HAFTA PROGRAMI
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 25. hafta müsabakalarının programı şöyle:

13 Nisan Cuma:

18.00 Yeşilgiresun Belediyespor-Fenerbahçe Doğuş (19 Eylül)

14 Nisan Cumartesi:

13.00 İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Banvit (Cebeci)

15.15 Trabzonspor-Eskişehir Basket (Hayri Gür)

17.00 Beşiktaş Sompo Japan-Gaziantep Basketbol (BJK Akatlar)

15 Nisan Pazar:

13.00 Muratbey Uşak-Galatasaray Odeabank (Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi)

15.15 Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Anadolu Efes (Sakarya)

17.00 TOFAŞ-Pınar Karşıyaka (TOFAŞ)

16 Nisan Pazartesi:

19.00 Demir İnşaat Büyükçekmece-Darüşşafaka (Gazanfer Bilge)

 


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Sizce bu sezon şampiyon kim olur ?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 5 4 0 1 8 12
2 İstanbul Başakşehir 5 4 0 1 8 12
3 Kasımpaşa 5 4 0 1 3 12
4 Beşiktaş 5 3 1 1 3 10
5 Atiker Konyaspor 5 2 2 1 1 8
6 Kayserispor 5 2 2 1 1 8
7 Trabzonspor 5 2 1 2 3 7
8 Yeni Malatyaspor 5 2 1 2 1 7
9 MKE Ankaragücü 5 2 1 2 0 7
10 Antalyaspor 5 2 1 2 -4 7
11 Fenerbahçe 5 2 0 3 -1 6
12 Göztepe 5 2 0 3 -1 6
13 Aytemiz Alanyaspor 5 2 0 3 -7 6
14 Demir Grup Sivasspor 5 1 2 2 -4 5
15 Bursaspor 5 0 4 1 -1 4
16 Çaykur Rizespor 5 0 3 2 -2 3
17 Erzurum BB 5 0 2 3 -4 2
18 Akhisarspor 5 0 2 3 -4 2
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
yukarı çık