Akhisarspor Antalyaspor Aytemiz Alanyaspor Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Fenerbahçe Galatasaray Gençlerbirliği Göztepe Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Malatyaspor Osmanlıspor Sivasspor Trabzonspor

Karatede 9 madalya

Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası öncesi son ciddi sınavına Fas'ta çıkan milli takım, Karate 1 Premier Lig'in Rabat etabında 9 madalya kazandı.

Karatede 9 madalya
  • 09 Nisan 2018, Pazartesi 15:19

Türkiye Karate Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota müsabakaları öncesi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren milli takım, prestijli organizasyonlar arasında yer alan Karate 1 'in Fas ayağında mücadele etti.

Rabat etabında 72 ülkeden 545 karateci mücadele ederken, milliler, 2 altın, 1 gümüş ve 6 bronz madalya elde etti.

Dünya sıralamasında üçüncü basamakta yer alan milli sporcu Ali Sofuoğlu, ferdi kata dalında İspanyol Sergio Galan Lopez'i 4-1 yenerek altın madalya kazandı.

Dilara Eltemur, Gizem Sofuoğlu ve Rabia Küsmüş'ten oluşan Kadın Kata Milli Takımı, ev sahibi Fas'ı 4-1 mağlup ederek şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Erkekler kumite 60 kiloda Aykut Kaya, Premier Lig'de üst üste ikinci etapta adını finale yazdırdı. 2017 yılını sıkletinde en iyisi olarak kapatan Kazak Sadriddin Saymatov ile karşılaşan milli sporcu, tatamiden 4-1 yenik ayrılarak ikinci oldu ve Rotterdam'ın ardından Rabat'ta da gümüş madalya kazandı.

Kadınlar ferdi kata dalında Dilara Eltemur, erkekler ferdi kata dalında Mehmet Yakan, kadınlar kumite 50 kiloda Serap Özçelik Arapoğlu, 68 kiloda Hafsa Şeyda Burucu ve artı 68 kiloda Meltem Hocaoğlu bronz madalyayı boynuna taktı.

Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran'dan oluşan Erkek Kata Milli Takımı ise Suudi Arabistan'ı 5-0'lık skorla geçerek üçüncülük kupasına uzandı.

5. ETAP İSTANBUL'DA
Dünya Karate Şampiyonası'nın ardından en prestijli ve yoğun katılımlı organizasyon olan Karate 1 Premier Lig'de sezonun 5. etabı İstanbul'da yapılacak.

Türkiye'deki organizasyon, 8-10 Haziran tarihlerinde düzenlenecek.

Dünya sıralamasına puan verecek ve Karate Milli Takımı'nın tam kadro yer alacağı etapta, dünya karatesinin yıldız isimleri bir kez daha İstanbul'da buluşacak.


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Sizce bu sezon şampiyon kim olur ?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 9 6 1 2 7 19
2 İstanbul Başakşehir 9 5 3 1 9 18
3 Kasımpaşa 9 6 0 3 7 18
4 Antalyaspor 9 5 1 3 -2 16
5 Beşiktaş 9 4 3 2 3 15
6 Göztepe 9 5 0 4 1 15
7 Trabzonspor 9 4 2 3 6 14
8 Atiker Konyaspor 9 3 4 2 2 13
9 MKE Ankaragücü 9 4 1 4 0 13
10 Yeni Malatyaspor 9 3 3 3 1 12
11 Aytemiz Alanyaspor 9 4 0 5 -7 12
12 Demir Grup Sivasspor 9 2 4 3 -3 10
13 Bursaspor 9 1 6 2 -2 9
14 Kayserispor 9 2 3 4 -4 9
15 Fenerbahçe 9 2 3 4 -4 9
16 Çaykur Rizespor 9 1 5 3 0 8
17 Erzurum BB 9 1 3 5 -5 6
18 Akhisarspor 9 1 2 6 -9 5
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
yukarı çık